WIELKANOCNE INSPIRACJE

Wielkanoc to długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Jak co roku, w naszym przedszkolu stworzyliśmy namiastkę tego czasu. Sialiśmy owies, poznawaliśmy naturalne sposoby barwienia jajek. Czas Wielkiej Nocy to także czas okazja, aby dzieci poznały nowe tańce, piosenki, wierszyki i wspólnie się bawiły, świętowały i tradycje poznawały. Wspólne śniadanko, zajączka poszukiwanie, jajeczek szukanie to to co uwielbiają nasze dzieciaczki.

WYCIECZKA DO AFRYKI

Dzieci z grupy Motylki poznały barwny, kolorowy świat wielkiej Afryki. Wspólnie wybraliśmy się w podróż samolotem, pokonaliśmy trasę wzdłuż jednej z największych rzek, odganialiśmy drobne owady i ścinaliśmy ogromne zarośla. Pomogliśmy przedostać się na drugi brzeg kolorowej papudze, która odwdzięczyła się nam czerwonym, owocowym przysmakiem. Ścigaliśmy się z tygrysem, pełzaliśmy za jaszczurką i karmiliśmy małpki, skakaliśmy za kolorowymi ptaszkami i były też wyścigi terenowym samochodem. Wróciliśmy do przedszkola głodni, zmęczeni ale pełni nowych wrażeń.

PRZYGODA W KOSMOSIE

W dzisiejszym dniu zachęcaliśmy dzieci do poznawania i odkrywania tajemnic Wszechświata. Podczas wspólnych zabaw Motylki dowiedziały się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie on właściwie jest. Atrakcją była droga mleczna i wspólne eksperymentowanie oraz poznawania elementów Wszechświata. Poprzez zmysły rozbudzaliśmy dziecięcą ciekawość, budowaliśmy wiedzę i nieśliśmy wspólne zadowolenie.

KOLOROWA TĘCZA

Dzień Tęczy wpisał się już na stałe w kalendarz Motylków w okresie wiosennym. Był to dzień wypełniony kolorowymi zabawami, eksperymentami i ciekawymi działaniami. Zabawy z " tęczą" uaktywniły wzrok, zmysł dotyku, budowały właściwe relacje w grupie oraz pobudzały kreatywność. Nie ma nic piękniejszego niż " zatopić się" w kolorach tęczy, otulać się jej pięknem, podziwiać oraz inspirować. Kolorowy dzień na długo zapisze się we wspomnieniach naszych dzieci.

I DZIEŃ WIOSNY

Wszystkie przedszkolaki pracowicie przygotowywały się do powitania I Dnia Wiosny tworząc kolorowe, barwne rekwizyty. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wspólne wyjście na wiosenny pochód, podczas którego mogliśmy wspólnie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą pożegnaliśmy według tradycji. Uśmiech promieniał na buziach naszych podopiecznych a dookoła rozbrzmiewał radosny śpiew i widniały wiosenne emblematy. Wiosno witamy Cię!!!

SYLWESTER W PRZEDSZKOLU

Sylwester to czas wesołej i radosnej zabawy w przedszkolu. Udekorowana balonami i kolorowymi światełkami sala zachęcała do wspólnej zabawy. Była muzyka, która zapraszała do tańca oraz prawdziwe atrybuty zwiastujące nadejście Nowego Roku. Powstały tego dnia piękne sylwestrowe fajerwerki malowane przez dzieciaczki, głowy przedszkolaków zdobiły sylwestrowe czapki i wszędzie było słychać trąbki imprezowe zwiastujące dziecięcą radość.

DINOZAURY W PRZEDSZKOLU

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla wszystkich miłośników prehistorii i dinozaurów. Wspólne zabawy wzbudzały ekscytację wśród dzieci, była to okazja do zgłębiania tajemniczego świata dinozaurów, rozwijania ich pasji i ciekawości. Wspólnie układaliśmy szkielet dinozaura, poznaliśmy zwyczaje smakowe, budowę ich ciała, toczyliśmy jajo dinozaura, tworzyliśmy postać z owoców na talerzu, bawiliśmy się w paleontologa i dłubaliśmy w poszukiwaniu dinozaurów. Wspólna wyprawa do tego odległego świata, podążanie tropem olbrzymów pozwoliło rozwijać kreatywności, koordynację wzrokowo - ruchową i budować wzajemne relacje w grupie.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Święta Bożego Narodzenia o jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby. W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.