Ułatwienia dostępu

ZABAWY SENSORYCZNE MOTYLKÓW

Zabawy sensoryczne dostarczyły najmłodszym różnorodne bodźce do rozwoju oraz poszerzały świat ich doznań. Wspierały samodzielność, kreatywność, pomysłowość. Poprzez wspólną zabawę pogłębiały emocjonalny kontakt pomiędzy uczestnikami. Dodatkowo aktywowały  wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, smak i węch. Dzięki temu dzieci mogą pracować sprawniej, szybciej, owocnej, a przede wszystkim czerpać radość ze wspólnej zabawy.

Z KIM PRZYLATUJE WIOSNA?

Edukatorka z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych odwiedziła nasze przedszkole organizując dla dzieci aktywne warsztaty. Poprzez zabawę, ekspozycję zwierząt i urokliwe rośliny prowadząca przybliżyła najmłodszym zwiastuny zbliżającej się wiosny. Poprzez to spotkanie, edukatorka chciała przybliżyć przedszkolakom przyrodę, roziskrzyć proekologiczne postawy. A wszystko po to, by każdy wiosenny spacer stał się prawdziwą przygodą, a dzieciaczki stały się niezwykłymi tropicielami przyrody.

WARSZTATY PRZYRODNICZE: " Wiem, jak dbać o środowisko"

W ramach edukacji proekologicznej, w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały warsztaty edukacyjne przez edukatora z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, mające na celu nauczyć najmłodszych poprawnej segregacji śmieci i dbania o środowisko. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać.

MOTYLKI SZUKAJĄ CZEKOLADOWYCH JAJECZEK

Ale niespodzianka...wielkanocny zajączek tak szybko biegł przy naszym przedszkolu, że pogubił czekoladowe jajeczka. Pozostawił  dla nas w sali magiczny list, a w nim ukrył wskazówki, które pozwoliły nam dotrzeć do słodziutkich, czekoladowych jajeczek. Wspólnie szukaliśmy śladów łapek zajączka, pokonaliśmy tor przeszkód, rozwiązywaliśmy zagadki, biegaliśmy z jajkiem na łyżce, podskakiwaliśmy by poczuć  mięciutki nosek zajączka. Udało się :-) 

Słoneczka grają zmysłami

Dzieci z grupy Słoneczka czynnie biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym " Gramy zmysłami". W ramach zajęć przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem samodzielnie wykonały slime. Dzięki tej zabawie sensorycznej stymulowany był głownie zmysł dotyku. W czasie zabawy tą plastyczną mazią dzieci uczyły  się również skupienia i koncentracji. Słoneczka zaskoczyły nas swoja pomysłowością w zakresie możliwości wykorzystania slime. 

"Niewidzialność w stanie stałym" - Zwolnieni z teorii

17 marca odbyły się zajęcia zorganizowane przez uczniów I LO w Jeleniej Górze działających w ramach programu Zwolnieni z teorii. Tematem podjętych działań była samotność. Udział w akcji wzięły dzieci z grup Słoneczka, Jeżyki i Tygryski. Projekt " Niewidzialność w stanie stałym" opierał się na zajęciach edukacyjnych i  wspólnie   zabawie. Dodatkowo przedszkolaki przygotowały plakaty, które zostaną przekazane seniorom.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

W piątek, 17 marca, po raz kolejny obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Świętego Patryka. Kolorem, który dominował wśród naszych przedszkolaków była zieleń, nawiązywała do trawiastego krajobrazu Irlandii. Podczas wspólnej zabawy wzbogaciliśmy nasze słownictwo, słuchaliśmy dźwięków irlandzkiej muzyki, wspólnie szukaliśmy skarbu i obserwowaliśmy tęczę, taką inną niż zawsze.