Ułatwienia dostępu

WARSZTATY TANECZNE

Taniec to jedna z najstarszych sztuk pięknych. Był obecny we wszystkich epokach i kulturach, a 25 listopada był głównym bohaterem w naszym przedszkolu. Były wspólne pląsy, tańce, ogrom radości, uśmiechu - to wszystko dzięki Pani Joannie ze szkoły tańca SPACE DANCE STUDIO.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MOTYLKACH

Dzień Babci i Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo spędza się najcudowniejsze chwile? 

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Małą gwiazdkę przed święta przyjmijcie proszę z naszymi życzeniami.

Może spełni się marzenie, Białe Boże Narodzenie

lub, gdy przyjdzie Wam ochota, niech to będzie gwiazdka złota

bo, gdy spada taka z nieba, wtedy zawsze marzyć trzeba

no, a jeśli tak się zdarzy, że srebrzysta Wam się marzy 

możesz także taką zdobyć i choinkę nią ozdobić.

W cudowny klimat zbliżających się Świąt wprowadziły nas Słoneczka swoim występem artystycznym. Teraz to już wszyscy czujemy magię tych pięknych Świąt.

SZACHY W PRZEDSZKOLU

Gra w szachy może być zarówno intelektualną rozrywką jak i formą już dla przedszkolaków - podczas zajęć Pan Piotr wspiera kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz planowania, uczy współdziałania i drugiej osoby szanowania. Wszędzie tam, gdzie jest dziecięca zabawa, gra, współzawodnictwo, nauka - są także i emocje. Uśmiech nie znika z uroczych buziaków naszych przedszkolaków.

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

Od samego rana panowała radość i ogromne poruszenie w naszym przedszkolu. Dzieciaczki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia tak ważnej osobistości. Cały czas nasłuchiwały dzwonków oraz wypatrywały sań i reniferów przez okno. Wszystkie przedszkolaki przywitały Mikołaja w swoich grupach:  tańcowały, zaśpiewały, pierniczki dekorowały i cudne ozdoby świąteczne przygotowały. To był dzień pełen wrażeń i emocji :-)

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do fabryki bombek. Przedszkolaki miały możliwość obserwowania długiego procesu produkcji ozdób choinkowych. Na początku odwiedziły " dmucharnię", gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzali przeróżne kształty. Kolejnym etapem było zwiedzanie " srebrzalni", czyli miejsca, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Ostatnim etapem wycieczki był udział w warsztatach, gdzie każde dziecko wykonało swoje niepowtarzalne bombki, które będą zdobiły świąteczną choinkę.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

18 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Bohaterami były dzieci z grupy Motylki. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt zaproszonych gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się umiejętnościami, ale i ogromną odwagą. Pan dyrektor Jacek Tyc dokonał uroczystego pasowania, przykładając ołówek do ramienia każdego Motylka. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci