Ułatwienia dostępu

11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU

 

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem działań było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Dziękujemy za piękne zdjęcia:https://www.facebook.com/freshfanpage/

 

 

 

I POMOC W PRZEDSZKOLU

Wiele emocji u najmłodszych wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji  wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Dzieciaczki zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

JESIENNY SPACER

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku, ze względu na bogactwo kolorów przyrody. Tegoroczne, słoneczne, jesienne dni zachęcają do spacerów i obserwacji zmieniającego się otoczenia. Dzieci z grupy Motylki podziwiały piękno otaczającej nas przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy.

 

 

NAD JEZIOREM

Chyba nie ma nikogo, kto nie lubi wakacji, pięknych słonecznych dni, zabaw przy ognisku i  w blasku  tafli jeziora. Podczas zabaw dzieciaczki poznały zwierzątka zamieszkujące jeziora, zasady bezpiecznej zabawy nad jeziorem i przy ognisku. Poznały atrybuty wędkarza, doświadczały i wspólnie uśmiechem się motywowały.

Wakacyjne skarby

Morze dla większości z nas to nie tylko atrakcja turystyczna związana z odpoczynkiem i dobrą zabawą, ale też doskonałe miejsce do poznawania przyrody, kultury, tradycji. Morze to również inspirujące źródło wielu niesamowitych opowieści i niezwykłych przygód, które przekazywane  rozszerzają wiedzę na temat bogactwa i piękna naszego kraju i rozbudzają  dziecięcą wyobraźnię. Ukryte tam skarby inspirują, rozwijają wyobraźnię, łączą przy wspólnej zabawie i pozwalają doświadczać świata.

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO - MOTYLKI

Zakończenie roku to wyjątkowy moment, który warto celebrować i podsumować wspólnie z dziećmi. To okazja do refleksji nad osiągniętymi postępami, dzielenia się radością z dokonanych sukcesów i wspomnieniami z minionego roku. Niech ten czas zapadnie na długo w dziecięcych serduszkach.