Ułatwienia dostępu

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy dla naszych cudownych dzieciaczków festyn w ogrodzie przedszkolnym. Świętowanie rozpoczęliśmy pokazem baniek mydlanych, wspólną muzyczną zabawą, nie zabrakło integracyjnych tańców, brokatowych tatuaży, smakowania waty cukrowej
i popcornu. Naszym przedszkolakom życzymy by ten uśmiech nigdy nie przygasł na ich buziach, spełnienia wszystkich marzeń i beztroskiego dzieciństwa.

WYCIECZKA DO CENTRUM JELENIEJ GÓRY

Słoneczka wybrały się na wycieczkę by poznać bogactwo kulturowe, jakie drzemie w Jeleniej Górze. Z ciekawością wysłuchały opowieści o Jeleniej Górze, zwiedziły Ratusz, zobaczyły, gdzie swoje obowiązki pełni Prezydent Miasta, który osobiście przywitał dzieciaczki. Odwiedziły najważniejsze miejsca architektury, mury starego miasta, Basztę i Bramę Wojanowską, kościółek świętej Anny, poszukiwały wspólnie symbolicznych jelonków. Uwieńczeniem wycieczki był piknik w parku i pyszne lody z Love krove.

WIELKIE SPRZĄTANIE NA LEŚNEJ POLANIE

31 maja  w naszym przedszkolu gościli aktorzy ze studia teatralnego " HERBI", w czasie spektaklu przypomnieli dzieciom wiadomości z zakresu ekologii, wskazali  zachowania służące przyrodzie, a co ważne włączyli przedszkolaki do wspólnego teatralnego dzieła.

WARSZTATY CZYTELNICZE

Wspólne czytanie książek, wierszy, opowiadań wspomaga wszechstronny rozwój dziecka, a chwila uważności z książką pozwala zrozumieć własne emocje, zdobywać wiedze. W celu zachęcenia przedszkolaków do obcowania z literaturą dzieci z grupy Tygryski i Motylki wybrały się do szkolnej biblioteki. 

WYCIECZKA DO MUZEUM PRZYRODNICZEGO

Dzieci z grupy Tygryski i Motylki udały się na fantastyczną wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Wraz z Panią przewodnik ruszyły
w podróż, gdzie mogły zobaczyć eksponaty, " poczuć "  klimat karkonoskiej przyrody. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy interaktywne
i ścieżki sensoryczne. Przedszkolaki wróciły bogatsze o wiedzę, pełne pozytywnej radości i pokładem  wspólnych wspomnień.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Nasze przedszkolne Smerfy odwiedzili policjanci, którzy przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i chodniku. Przypomnieli numery alarmowe i zasady zachowania w sytuacji zagrożenia. To był bardzo mile i owocnie spędzony czas.  Dodatkową atrakcją było spotkanie
z komisarzem Lwem - co wywołała na buziach naszych podopiecznych ogromny zachwyt. Dziękujemy za organizację  Panu Michałowi Góźdź
i zaangażowanie w prowadzenie warsztatów dla dzieci Pani p.o. sierż. Monice Kucharskiej i Panu st. sierż. Przemysławowi Woźniakowi.

" SKĄD TA MUZYKA, SKĄD TEN RYTM?" - KONCERT FILHARMONII

Przedszkolaki lubią podróże, małe i duże, ale czy może być coś bardziej zagadkowego niż podróż w czasie i przestrzeni? Nutki poprowadziły nas w odległe czasy i miejsca, a muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej pomogli znaleźć dzieciom źródła muzyki i rytmu.

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Dzięki otwartości i zaangażowaniu Państwa Łącznych przedszkolne Smerfy wzięły udział w fantastycznych warsztatach. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest praca pszczół w procesie zapylania roślin, co przyczynia się do wzrostu nasion i owoców. Dzieci wiedza już, gdzie mieszkają pszczoły, na czym polega praca pszczelarza, zobaczyły żywe pszczoły za szklaną osłoną, widziały plastry miodu, nektar, wosk pszczeli i co ważne mogły próbować miód.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,

wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,

miłych spotkań z najbliższymi,

smacznego jajka a dla dzieci mokrego dyngusa 

życzy:

Dyrektor i pracownicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego