Ułatwienia dostępu

W klasie 3b

W klasie 3b praca wre.

Tworzymy prace związane z układem słonecznym.

Przygotowujemy upominki dla mam na warsztatach plastycznych.

W dniu bez plecaka mamy dzień cichego czytania.

 Elżbieta Rudzka

 

 

Dzień bez plecaka 2024

24 maja br. w naszej szkole każdy uczeń mógł wykazać się kreatywnością i przynieść  przybory i książki do szkoły nie w typowym tornistrze lub plecaku. Pomysłowość niektórych naprawdę była imponująca.

Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia 2024 roku uczniowie klas czwartych przypomnieli starszym koleżankom i kolegom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zaprosili do obejrzenia prezentacji, która przybliżyła historię powstania ruchu ekologicznego oraz czynniki zagrażające środowisku naturalnemu. W nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów „Zainwestuj w naszą planetę” zachęcali  do podejmowania codziennych działań chroniących Ziemię. Po  uroczystości uczniowie wspólnie z wychowawcami  posprzątali najbliższą okolicę szkoły.

Renata Sobańska-Puk

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły także włączyli się do świętowania Dnia Ziemi, który w tym roku odbył się już po raz 54. Dzieci wykonały plakaty, które są teraz piękną ozdobą w klasach, rozwiązywały zadania konkursowe z zakresu wiedzy przyrodniczej, ćwiczyły spostrzegawczość w zadaniach (wykreślankach).

Sylwia Mackiewicz

Warsztaty „Majsterkowo”!

Dnia 12 i 19 kwietnia 2024 r. uczniowie klas IIA i IIB uczestniczyli  (nie po raz pierwszy) w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez sklep Castorama. Projekt ten ma na celu promować jedną z głównych zasad rozpowszechnianych na co dzień przez Castorama Polska – majsterkowanie jest łatwe! Dzięki tej akcji dzieci uczą się samodzielności i mają okazję przekonać się, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca.

Tym razem uczniowie pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalili swoje umiejętności manualne wbijając gwoździe w deseczkę w kształcie serca, a następnie przeplatając kolorowe włóczki tworzyli przestrzenne serca. Wszyscy poradzili sobie wspaniale z zadaniem. Lekcja w „Majsterkowie” zakończyła się wręczeniem dyplomów. W nagrodę za wzorowe zachowanie podczas zajęć i za solidnie wykonane prace wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy mamie naszej koleżanki z klasy Pani K. Namysł za stworzenie możliwości uczestniczenia w zajęciach.

                                                                                    

                                                                                                                    Joanna Świdzińska

Tydzień Bibliotek 2024

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich każdego roku organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program, który promuje i czytelnictwo i biblioteki. W tym roku na zaproszenie Pani Beaty Drewnowskiej  z Gminnej Biblioteki w Jeżowie Sudeckim i KGW także z Jeżowa Sudeckiego, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami wzięli udział w bajkowym przemarszu uliczkami naszej miejscowości. Tak barwny korowód postaci z bajek wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Zagościliśmy pod Urzędem Gminy, gdzie powitała nas Pani Sekretarz Ewa Nidzgorska z niespodzianką, a na placu szkolnym Pan Dyrektor Jacek Tyc. Troszkę strudzeni wróciliśmy do klas i otrzymaliśmy od pani Beaty I KGW słodkości.

Dziękujemy za mile spędzony czas!

więcej zdjęć fotorelacja

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063588667838

Sylwia Mackiewicz

Zajęcia z Akademią Królika

Tuż przed Wielkanocą uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w czekoladowych zajęciach z Akademią Królika. Każdy z uczestników pod czujnym okiem pań prowadzących temperował czekoladę, umieszczał ją w specjalnych foremkach w kształcie króliczka wielkanocnego. A co na dnie kubeczka zostało do do buźki lądowało. Przyszedł i czas na dekorowanie króliczka różnorodnymi słodkościami. A później smakołyki schładzane były w specjalnych lodówkach. Na zakończenie warsztatów każde z dzieci osłodziło się smakołykami z fontanny czekoladowej. A jaka byłą pokusa aby nie zjeść króliczka i zanieść do domu (łasuchy nie wytrzymały próby).

Sylwia Mackiewicz