Ułatwienia dostępu

O środowisko dbamy, świat sprzątamy

To już 29. Akcja - Sprzątania świata Polska-  w tym roku pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze". Jak zawsze, niezmiennie od lat najmłodsi uczniowie naszej szkoły włączają się do działań na rzecz dbania o środowisko. Uczniowie klas 3a i 3b wyruszyli na sprzątanie terenu wokół szkoły, hali sportowej i Eurocentrum. Niby teren niewielki ale sporo śmieci się znalazło.

Ostatni dzień nauki klasy 1a

 
Ktoś by zapytał "I co będziecie robić w ostatni dzień szkoły ... uczyć się?". A no tak, bo nauka to świetna zabawa! Na początek siejący postrach sprawdzian z informatyki. Każdy doskonale go zaliczył, a przy tym dowiedział się, że nauka w las nie poszła. Potem ekologiczne warsztaty jak segregować śmieci, gdzie je wyrzucać i jak przygotować je do wrzucenia do kontenera. Kochamy naszą planetę i zwierzęta, a one często padają ofiarą ludzkiej bezmyślności. Puszkę należy zgnieść, zrywkę odpowiednio zawinąć i przeciąć ... to nie jest trudne i świat nam podziękuje. Na koniec zasady, które pozwolą nam bezpiecznie spędzić dwa wakacyjne miesiące. KOCIAKI z I A poznały zasady kontaktu z dorosłymi, wiedzą kto/gdzie/kiedy/ w jaki sposób może ich dotykać; hasło "dobry i zły dotyk" już nie jest tajemnicą.
NIECH ŻYJĄ WAKACJE! WYPOCZNIJCIE, NABIERZCIE SIŁ NA NOWE WYZWANIA!
Monika JAnik

Harcerze ze 111 WDH "Ignis" w naszej szkole

15 września 2022r. od wczesnych godzin porannych gościliśmy harcerzy ze  111 WDH "Ignis". Uczniowie naszej placówki mogli spróbować swoich sił w rozwiązaniu zadań i zdobyciu zaliczeń (podpisów i pieczątek) w poszczególnych punktach, które ustawione były w różnych miejscach budynku szkolnego. Duża atrakcją cieszyła się także strzelnica ASG, gdzie młodsi i starsi mogli wykazać się "celnym okiem". Uczniowie klas ósmych w ramach przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa" zaznajomili się szczegółowo z odpowiednią techniką posługiwania się bronią. Każdy ósmoklasista spróbował swoich sił pod okiem instruktora w zdobyciu jak największej ilości celnych strzałów. 

Warto zajrzeć na:

111 WDH "Ignis"

Karta rowerowa 2022

9 czerwca 2022r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zmaganiach na sprawdzianie praktycznym na kartę rowerową. Lekkie poddenerwowanie towarzyszyło niektórym pretendentom do tzw. "pierwszego prawa jazdy" -  "czy aby na pewno dobrze pojadę", czy "nie zapomnę jak, prawidłowo przejechać przysłowiową ósemkę", Znajomość znaków, przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność poruszania się na rowerze były niezbędne, aby pomyślnie zdać stronę praktyczną w uzyskania karty rowerowej. W tym roku była to dość liczna grupa uczniów. Powodzenia i pamiętajmy, że bezpieczeństwo najważniejsze a nie brawura.

Sylwia Mackiewicz

Dzień Kropki

Dzień Kropki u KOCIAKÓW!

KROPKA to niepozorny znak, ale o wielkim znaczeniu, dlatego KOCIAKI postanowiły go uczcić.

Na początku „byliśmy w KOPCE” co zrobić, jak świętować to wydarzenie. Do zadania podeszliśmy twórczo. Postanowiliśmy wykorzystać papierowe talerzyki i przedmioty o okrągłych kształtach. Na kolorowych kartkach odrysowaliśmy różnej wielkości koła i wycięliśmy je najlepiej jak potrafiliśmy. Przy tej okazji poćwiczyliśmy sprawność naszych łapek. Potem „KROPKA w KROPKĘ” staraliśmy się odwzorować nasze ulubione zwierzaki. Do uhonorowania kropki doskonale pasował Układ Słoneczny, który niedawno omawialiśmy na lekcjach. Nie zabrakło też baby i emotek.

Ostatni etap to wystawa naszych prac. I tym sposobem „postawiliśmy KROPKĘ nad i”.

Monika Janik

Piknik 1a

   

KOCIAKI z I A nie tylko w szkole lubią wspólnie spędzać czas. Rodzice wyszli im naprzeciw i zorganizowali 3 czerwca piknik na boisku w Dziwiszowie. Oj działo się: ognisko, kiełbaski, stoły zastawione przekąskami, a że nie tylko jedzeniem człowiek żyje , nie zabrakło ruchu, a było gdzie się wyszaleć. Plac zabaw cieszył się aktywnością dzieci. Pani Beata zorganizowała sportowe konkurencje, piłkarze wybiegali się za piłką, akrobatki popisywały się swoimi umiejętnościami , zbijak z rodzicami – bezcenny. W odwiedziny przyszły też prześliczne koniki ze Starego Folwarku.

Było smacznie, wesoło, głośno … tak właśnie miało być.

Monika Janik

Klasy 2a i 2b poznają historię zamku Książ

22 czerwca br. wczesnym rankiem uczniowie klas 2a i 2b wyruszyli na wycieczkę do Wałbrzycha. Poznaliśmy historię zamku Książ oraz jego właścicieli, oglądając zabytkowe miejsca oraz słuchając opowieści pani Ani na trasie - "Baśniowy Książ". Zwiedziliśmy piwnice i tarasy, podziwialiśmy wnętrza komnat zamkowych. A po przewie dla ochłody (lody, napoje) udaliśmy się do Palmiarni, w której zażyliśmy iście tropikalnej atmosfery, podziwiając piękno roślin egzotycznych.

Sylwia Mackiewicz

Wycieczka klas pierwszych

Koniec roku szkolnego dla pierwszych klas, to bardzo ważne wydarzenie. Pierwsze lekcje, pierwsze sprawdziany, pierwsze uroczystości, pierwsze występy, konkursy, zabawy i już wkrótce … świadectwa. Ale za nim je otrzymają był czas na pierwszą wycieczkę autokarową.

Przygotowania klasy I A i B były stresujące: gdzie jedziemy, czym, co zabierzemy, co zobaczymy, co można, czego nie wolno, czy rodzice wiedzą skąd nas odebrać … mnóstwo pytań, a każde ważne. W końcu nadszedł czas i pojechaliśmy do wrocławskiego ZOO. To miejsce chyba każdemu się podoba i można je odwiedzać bez końca i zawsze będzie fajnie … i było.

Podróż przebiegła bez niespodzianek, pogoda dopisała, więc z dobrymi nastrojami ruszyliśmy w odwiedziny do znanych i nieznanych nam zwierząt z różnych stron świata. Wrażeń, zachwytów, a nawet strachu było co niemiara. Podekscytowani ale i zmęczeni pojechaliśmy coś przekąsić do McDonald`s. Mała zabawka umiliła powrót. Wszyscy w komplecie wieczorową porą dotarliśmy na miejsce.

Przed nami kolejne wycieczki, oby równie udane.

Monika Janik

Wycieczka klasy 5b i 7b - Błędne Skały w Górach Stołowych

22 czerwca 2022 r. uczniowie klas Vb i VIIb wraz z p. B. Gnat, p. A. Nidrych oraz A. Lisem udali się na wycieczkę. Po kilkugodzinnej jeździe dotarliśmy do Błędnych Skał w Górach Stołowych. Błędne Skały to urokliwe skalne miasto na terenie Polski, po którym chodzi się, jak po labiryncie. Dodatkowo w wielu miejscach trzeba było wciągnąć brzuch i prześlizgnąć się pomiędzy wysokimi skałami i głazami co nie raz wywoływało trochę uśmiechu na twarzy. 

Następnie udaliśmy się do Kopalni Węgla w Nowej Rudzie, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzenia Turystycznej Kopalni Węgla powstałej po zlikwidowaniu Kopalni Węgla Kamiennego. Dzieci miały szansę obejrzenia, a nawet dotknięcia i sprawdzenia, jak działają urządzenia wykorzystywane do pracy pod ziemią. Autentyczna sztolnia górnicza oraz elektryczna kolejka podziemna, którą wyjeżdżają turyści na powierzchnię, dopełniła całości.

Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała, a uczniowie wrócili pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy.

Bogumiła Gnat

Konkurs matematyczny

W dniu 2 czerwca 2022r. został przeprowadzony szkolny konkurs z matematyki. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas piątych. Mistrzem matematyki klas piątych została:

Hanna Karmelita z klasy 5A

Gratulujemy!!!

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE ZA ROK

Bogumiła Gnat