Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia 2024 roku uczniowie klas czwartych przypomnieli starszym koleżankom i kolegom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zaprosili do obejrzenia prezentacji, która przybliżyła historię powstania ruchu ekologicznego oraz czynniki zagrażające środowisku naturalnemu. W nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów „Zainwestuj w naszą planetę” zachęcali  do podejmowania codziennych działań chroniących Ziemię. Po  uroczystości uczniowie wspólnie z wychowawcami  posprzątali najbliższą okolicę szkoły.

Renata Sobańska-Puk

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły także włączyli się do świętowania Dnia Ziemi, który w tym roku odbył się już po raz 54. Dzieci wykonały plakaty, które są teraz piękną ozdobą w klasach, rozwiązywały zadania konkursowe z zakresu wiedzy przyrodniczej, ćwiczyły spostrzegawczość w zadaniach (wykreślankach).