Wycieczka klasy 5b i 7b - Błędne Skały w Górach Stołowych

22 czerwca 2022 r. uczniowie klas Vb i VIIb wraz z p. B. Gnat, p. A. Nidrych oraz A. Lisem udali się na wycieczkę. Po kilkugodzinnej jeździe dotarliśmy do Błędnych Skał w Górach Stołowych. Błędne Skały to urokliwe skalne miasto na terenie Polski, po którym chodzi się, jak po labiryncie. Dodatkowo w wielu miejscach trzeba było wciągnąć brzuch i prześlizgnąć się pomiędzy wysokimi skałami i głazami co nie raz wywoływało trochę uśmiechu na twarzy.

Następnie udaliśmy się do Kopalni Węgla w Nowej Rudzie, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzenia Turystycznej Kopalni Węgla powstałej po zlikwidowaniu Kopalni Węgla Kamiennego. Dzieci miały szansę obejrzenia, a nawet dotknięcia i sprawdzenia, jak działają urządzenia wykorzystywane do pracy pod ziemią. Autentyczna sztolnia górnicza oraz elektryczna kolejka podziemna, którą wyjeżdżają turyści na powierzchnię, dopełniła całości.

Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała, a uczniowie wrócili pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy.

Bogumiła Gnat