foto www.freshfanpage.pl

14 października 2022 odbyła się w naszej Szkole doniosła uroczystość z Okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystym apelu wzięli udział  zaproszeni szacowni goście, min. Wicewójt Gminy Pani Małgorzata Poznańska, Sekretarz Gminy Pani Ewa Nidzgorska, Przedstawiciele Rady Rodziców na czele z Panią Renatą Pisarską, Pan Dyrektor Jacek Tyc, Pani Wicedyrektor Pani Iwona Majtczak, wszyscy Nauczyciele i Pracownicy szkoły. Program artystyczny przygotowały klasy VI A i VI B, a reżyserowały go Pani Bogumiła Gnat i Pani Dagmara Choma.

Program rozpoczął się gorącymi tańcami latynoamerykańskimi w wykonaniu uczennicy klasy VIA Nikoli Pawliszak wraz z partnerem Aleksandrem Stępniem. Dzieci  z klas szóstych zaprezentowały skecz szkolny, złożyły życzenia swoim Nauczycielom w formie wierszy i piosenek. Uroczystość uświetnił również występ Chóru szkolnego pod kierownictwem pani Anny Szewczuk oraz gra na fortepianie w wykonaniu Karoliny Szatkowskiej z klasy VIII A.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości oraz dobrym humorem uczestników czuwały Panie z Samorządu Uczniowskiego: Pani Agata Nidrych oraz Pani Joanna Słabicka. Cudowną dekorację sporządziła Pani Karolina Łukomska wraz z dziećmi z klas szóstych.

„Edukacja – ważna sprawa!

To nie jest dla nas nieistotna zabawa.

A naszym nauczycielom należą się gromkie brawa,

Za cierpliwość i za pomoc,

Oby dla nich dobra era, pełna sukcesów nastała!

Wszystkiego najlepszego!

Dagmara Choma