Pasowanie na ucznia

30 października 2022r. uczniowie klas pierwszych przystąpili do uroczystego pasowania na pierwszoklasistów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim. W uroczystości wzięli udział bohaterowie dnia, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Najpierw z pomocą koleżanek ze starszej klasy- Poli i Leny Buzek - pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz znajomość zasad ruchu drogowego. Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach i  w podniosłej atmosferze ślubowali przed pocztem sztandarowym być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Iwona Majtczak kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie  wręczyła przewodniczącym klasy klucz do bram wiedzy i szkoły. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, pamiątki ufundowane przez rodziców oraz słowniki ortograficzne od Rady Rodziców. Po burzy oklasków pierwszoklasiści uroczysty dzień zakończyli pamiątkowym zdjęciem.

Joanna Świdzińska