KOCIAKI – PROJEKT „CZTERY PORY ROKU – ZIMA"

Czas na podsumowanie drugiej części projektu CZTERY PORY ROKU. Zima dała o sobie znać, niedługo ferie, to ekipa ZIMA ruszyła z ważnymi informacjami, ciekawostkami i przestrogami.

Najchłodniejszy czas roku reprezentowali: Dawid H., Wojtek M., Maciek, Karol i Dawid Ż. Efektowne plansze, plakaty, makiety wzbudziły zachwyt wszystkich KOCIAKÓW. Prezentację zaczął Maciej przedstawiając główne aspekty zimowej pory. Wiemy kiedy się zaczyna i kiedy wypatrywać jej końca. Następnie wyrosło nam sporych rozmiarów drzewo w śnieżnej pelerynie. O tym, co ukryło się w jego korzeniach i na konarach opowiedział nam Karol. Kolejny występ należał do Dawida H. Przygotował on makietę leśniczówki i lasu. Praca leśniczego jest bardzo ciekawa. KOCIAKI też wykazały się sporą wiedzą w tym temacie. Następnie nadszedł czas na zimowe zabawy. Omówił je Wojtek na podstawie przygotowanego modelu podwórka. Ostatni występ należał do Dawida Ż. Wspomniał o Świętach Bożego Narodzenia w różnych krajach, „co kraj, to obyczaj”. Potem nadszedł czas na kodeks postępowania w czasie zimy, którego przestrzeganie jest ważne dla naszego zdrowia i życia. Znając go zadowoleni wrócimy po feriach do szkoły. Ostatnim punktem było rozwiązanie krzyżówki z hasłem – poszło jak po maśle, a raczej lodzie.

Drugie koty za płoty. Musimy jeszcze popracować nad prezentacją informacji, ale kto nie próbuje, ten niczego się nie nauczy. Każdy prezentujący otrzymał brawa za swoją pracę, a oceny dokonali uczniowie.

Czekamy na zespół WIOSNA.