Aikido

W dniu 4 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole sensejów z Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido - p. Marcina Galickiego, p. Radosława Dudę oraz p. Tobiasza Idzi, którzy przedstawili uczniom klasy 3b i 4b sztukę walki Aikido w teorii i praktyce. Aikido to japońska sztuka walki, opierająca się na zasadzie ruchu i energii, by zmieniać kierunek lub neutralizować atakującego. Dowiedzieliśmy się, że w przypadku agresywnego zachowania powinnismy zachować spokój i być opanowani. Wówczas nasza postawa udzieli się  przeciwnikowi.  Dzięki regularnym ćwiczeniom osoby uczęszczające na Aikido uczą się radzenia sobie a agresją is stresem, kształtują pozytywne postawy i relacje międzyludzkie, unikają konfliktów, budują samodyscyplinę, a przy okazji uczą nie kultury i etykiety japońskiej. Uczniowie mogli wysłuchać krótkiego wykładu nt. aikido, poćwiczyć pozycje i chwyty, a także poobserwować sensejów z ich uczniami podczas treningu.

Joanna Słabicka