Klasa 3a z wizytą w Książnicy Karkonoskiej

Uczniowie klasy 3a, 20 kwietnia 2023r. wraz z wychowawczynią p. Sylwią Mackiewicz i p.Małgorzatą Prugar - nauczycielem biblioteki, wybrali się do Książnicy Karkonoskiej zgłębić tajniki pracy bibliotekarza oraz zapoznać się z działami i zasobami książkowymi. Pan Jan Lercher oprowadził nas po zakątkach biblioteki, działach, magazynach oraz opowiadał o ciekawostkach i odpowiadał na pytania młodych czytelników. Panie z poszczególnych działów z cierpliwością wyjaśniały uczniom co i gdzie można znaleźć. Szczególnie kąciki z fotelami, gdzie można w ciszy poczytać spodobały się dzieciom. A ile było zabawy w magazynach, gdzie znajdują się ruchome regały z książkami - współpraca była wzorowa. Wycieczka była związana  ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorski, który obchodzimy 23 kwietnia.  Bardzo dziękujemy za cenną lekcję.

A po wizycie w Książnicy Karkonoskiej  ruszyliśmy szlakiem "Jeleniogórskich jelonków". Wszystkie w okolicy Starówki Jeleniej Góry odnaleźliśmy. Uważna obserwacja okolicy dała satysfakcję.