,,Podaruj książkę bibliotece’’

Wzorem lat poprzednich biblioteka szkolna przeprowadziła akcję ,,Podaruj książkę bibliotece’’. Celem było wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe, co przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole. Akcja trwała przez cały miesiąc listopad. Tym razem klasy rywalizowały między sobą o 3 nagrody (4 wielkie pizze dla zwycięskich klas). Uczniowie, rodzice przekazywali literaturę dziecięcą, młodzieżową oraz popularnonaukową.
     1 grudnia uczniowie poszczególnych klas przynieśli swoje książki do biblioteki. Po sprawdzeniu stanu technicznego i przeliczeniu ilości książek ustalono miejsca.
1 miejsce- klasa 2A - 216 książek,
2 miejsce -klasa 4A - 191 książek,
3 miejsce- klasa 3A - 142 książki,

Zwycięskie klasy w dniu 6 grudnia otrzymały pizze ufundowane przez Radę Rodziców.
Po przeprowadzonej akcji biblioteka wzbogaciła się o 834 pozycje książkowe.

Małgorzata Prugar- nauczyciel biblioteki