Dzień piżamy i przytulanki

25 kwietnia br. z inicjatywy Samorządu Szkolnego zorganizowany został Dzień Piżamy I przytulanki. Uczniowie od samego rana w dosyć sennej atmosferze przemieszczali się po korytarzach szkolnych w piżamach, szlafroczkach ze swoimi najbardziej ulubionymi przytulankami (misiami, postaciami z bajek) tymi malutkimi jak i większych i wielkich rozmiarów.

Warsztaty z fizyki

Kolejny raz mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią profesor Annę Hajdusianek z Politechniki Wrocławskiej. 21 marca uczniowie klas siódmych brali udział w projekcie: Akademia Młodego Odkrywcy. Podczas zajęć młodzież miała możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń naukowych, które miały pobudzić ciekawość i kreatywność uczestników. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali pomiary i dokonywali obliczenia.

B. Gnat

Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia 2024 roku uczniowie klas czwartych przypomnieli starszym koleżankom i kolegom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zaprosili do obejrzenia prezentacji, która przybliżyła historię powstania ruchu ekologicznego oraz czynniki zagrażające środowisku naturalnemu. W nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów „Zainwestuj w naszą planetę” zachęcali  do podejmowania codziennych działań chroniących Ziemię. Po  uroczystości uczniowie wspólnie z wychowawcami  posprzątali najbliższą okolicę szkoły.

Renata Sobańska-Puk

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły także włączyli się do świętowania Dnia Ziemi, który w tym roku odbył się już po raz 54. Dzieci wykonały plakaty, które są teraz piękną ozdobą w klasach, rozwiązywały zadania konkursowe z zakresu wiedzy przyrodniczej, ćwiczyły spostrzegawczość w zadaniach (wykreślankach).

Poranki muzyczne

Podczas cyklicznych spotkań na koncertach edukacyjnych prowadzonych przez wspaniałych muzyków pod przewodnictwem Pani Dominiki Łukasiewicz, uczniowie klas I-III naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich muzycznych zainteresowań . Jest to okazja do rozbudzania wrażliwości na otaczające nas dźwięki, poznania instrumentów, kompozytorów poprzez muzykę klasyczną i rozrywkową. Dzieci poprzez aktywny udział w zabawach ćwiczą poczucie rytmu, rozwijają wyobraźnię oraz świetnie się bawią!

Opowieści muzyczne, w których uczestniczyliśmy w roku szkolnym 2023/24, to : „ Pod włoskim słońcem”, „ Nie będę jak zerwana nić”, „Cywilizacja za wielkim murem”. Przed nami kolejne lekcje instrumentoznawstwa, historii i teorii muzycznej.

Joanna Świdzińska

Warsztaty „Majsterkowo”!

Dnia 12 i 19 kwietnia 2024 r. uczniowie klas IIA i IIB uczestniczyli  (nie po raz pierwszy) w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez sklep Castorama. Projekt ten ma na celu promować jedną z głównych zasad rozpowszechnianych na co dzień przez Castorama Polska – majsterkowanie jest łatwe! Dzięki tej akcji dzieci uczą się samodzielności i mają okazję przekonać się, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca.

Tym razem uczniowie pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalili swoje umiejętności manualne wbijając gwoździe w deseczkę w kształcie serca, a następnie przeplatając kolorowe włóczki tworzyli przestrzenne serca. Wszyscy poradzili sobie wspaniale z zadaniem. Lekcja w „Majsterkowie” zakończyła się wręczeniem dyplomów. W nagrodę za wzorowe zachowanie podczas zajęć i za solidnie wykonane prace wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy mamie naszej koleżanki z klasy Pani K. Namysł za stworzenie możliwości uczestniczenia w zajęciach.

Joanna Świdzińska

Zajęcia z Akademią Królika

Tuż przed Wielkanocą uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w czekoladowych zajęciach z Akademią Królika. Każdy z uczestników pod czujnym okiem pań prowadzących temperował czekoladę, umieszczał ją w specjalnych foremkach w kształcie króliczka wielkanocnego. A co na dnie kubeczka zostało do do buźki lądowało. Przyszedł i czas na dekorowanie króliczka różnorodnymi słodkościami. A później smakołyki schładzane były w specjalnych lodówkach. Na zakończenie warsztatów każde z dzieci osłodziło się smakołykami z fontanny czekoladowej. A jaka byłą pokusa aby nie zjeść króliczka i zanieść do domu (łasuchy nie wytrzymały próby).