Biwak pod namiotami

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniach 14-15 czerwca br. w naszej szkole odbył się biwak pod namiotami. Uczestniczyło w nim 34 uczniów z klas 1-7 pod opieką 4 nauczycieli (p. A. Breczko, p. E. Pilny, p. D. Choma i p. J. Słabicka). Przy pomocy rodziców i nauczycieli dzieci rozbiły swoje namioty wokół hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. Podczas apelu poznały zasady i regulamin biwaku oraz podzieliły się na kilkuosobowe grupy, nadając im nazwy: Lotnicy, Kebaby, Mieszany, Kluseczki, Simba, 4Fun, Vans, Kolorowi i Anglicy. Drużyny rywalizowały ze sobą przez cały czas trwania biwaku w różnych konkurencjach sportowych (rzuty wolne do kosza, strzelanie, skakanka, zbijak, hoola-hop) grach podwórkowych (kapsle, rzutki, klasy) i karcianych (makao), a także w przestrzeganiu procedur, zasad higieny i kultury osobistej. W ogólnym rozliczeniu punktacji wygrał team Anglików, na drugim miejscu uplasował się Vans, a na trzecim Mieszany. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez SU. Późnym wieczorem uczniowie mogli obejrzeć mecz otwarcia Euro 2024, a później mieli seans filmowy. Nie zabrakło oczywiście nocnych incydentów, które owiejemy nutką tajemnicy ;-) Serdeczne podziękowania kierujemy dla Rady Rodziców, a zwłaszcza pani O. Pawlak, S. Żebrowskiej i A. Bąk, które zadbały o to, by dzieci nie było głodne, fundując i serwując im kolację oraz śniadanie. Dziękujemy pani S. Mackiewicz za użyczenie namiotów i śpiworów, a panu Robertowi Królowi za podłączenie sprzętu multimedialnego. Zapraszamy na kolejne edycje biwakowania, zwłaszcza tych, których nie było w tym roku.

Joanna Słabicka