Najlepsi sportowcy w historii Publicznego Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim (dziewczęta).

JOANNA PRYMAKOWSKA – zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2000/2001, zajęła III miejsce w indywidualnym turnieju tenisa stołowego Zrzeszenia LZS, II miejsce w powiatowym drużynowym turnieju tenisa stołowego oraz VI miejsce w strefowym drużynowym turnieju tenisa stołowego. Zajęła również III miejsce w skoku w dal na powiatowych igrzyskach lekkoatletycznych.

JOANNA KARMELITA – zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2001/2002. Reprezentowała szkołę na zawodach powiatowych, strefowych w tenisie stołowym. Zajęła I i III miejsce w indywidualnym turnieju tenisa stołowego Zrzeszenia LZS , I miejsce w powiatowym drużynowym turnieju tenisa stołowego oraz IV miejsce w drużynowym strefowym turnieju tenisa stołowego.

ALICJA DUDZIAK – zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w latach 2002/2004. Reprezentowała szkołę na zawodach powiatowych, strefowych w tenisie stołowym, zajęła I miejsce w indywidualnym turnieju tenisa stołowego Zrzeszenia LZS , II i III miejsce w powiatowym drużynowym turnieju tenisa stołowego oraz III miejsce w strefowym drużynowym turnieju tenisa stołowego.

BEATA KĘDZIOREK – uczennica o największych osiągnięciach w historii naszego gimnazjum, zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w latach 2004/2007, zajmowała trzykrotnie I miejsce w indywidualnych turniejach tenisa stołowego Zrzeszenia LZS, trzykrotnie I miejsce w strefowych turniejach Zrzeszenia LZS oraz II, V i VI miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Zajęła również I miejsce w strefowym , drużynowym turnieju tenisa stołowego oraz IV miejsce w drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w tenisie stołowym. Jako jedyna jak do tej pory reprezentowała naszą szkołę w Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym. Osiągała również duże sukcesy w lekkiej atletyce zdobywając trzykrotnie medale w skoku w dal na powiatowych igrzyskach lekkoatletycznych.

ANNA NIZIURSKA – zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2007/2008. Reprezentowała szkołę na zawodach powiatowych, strefowych w tenisie stołowym, zajęła I miejsce w indywidualnym turnieju tenisa stołowego Zrzeszenia LZS , II miejsce w powiatowym drużynowym turnieju tenisa stołowego, II miejsce w strefowym turnieju Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym oraz V miejsce w strefowym drużynowym turnieju tenisa stołowego. Uczennica odnosiła również sukcesy na turniejach gry w warcaby stupolowe zajmując III miejsce na zawodach strefy jeleniogórskiej oraz VI miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska.

ALICJA DELESTOWICZ - zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w latach 2008/2010. Reprezentowała szkołę na zawodach powiatowych, strefowych w tenisie stołowym, zajęła dwukrotnie I miejsce w powiatowym indywidualnym turnieju tenisa stołowego Zrzeszenia LZS , dwukrotnie I miejsce w powiatowym drużynowym turnieju tenisa stołowego, dwukrotnie I miejsce w strefowym drużynowym turnieju tenisa stołowego, dwukrotnie I miejsce w strefowym indywidualnym turnieju Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym, IV miejsce w drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w tenisie stołowym oraz V i VIII miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Uczennica odnosiła również sukcesy w lekkiej atletyce zajmując III miejsce w rzucie oszczepem oraz III miejsce w sztafecie 4x100 metrów.

JOANNA MACKIEŁO – zwyciężyła we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2010/2011. Brała udział w zawodach w tenisie stołowym ( medale na turniejach powiatowych indywidualnie i w drużynie) oraz w warcabach stupolowych.

NATALIA ROZUM - zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014 ( zajęła I, II i III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska LZS w szachach,II miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Dolnego Śląska LZS w pchnięciu kulą, III miejsce w skoku w dal oraz I miejsce w pchnięciu kulą na powiatowych igrzyskach l-a, startowała w zawodach tenisa stołowego (II miejsce w zawodach rejonowych oraz VI w finale dolnośląskim), w biegach przełajowych, siatkówce, unihokeju zdobywając medalowe miejsca)

DOMINIKA MAJOWSKA - zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2014/2015, reprezentowała szkołę w grach zespołowych, lekkiej atletyce. Największe sukcesy odnosiła w tenisie stołowym zajmując II drugie miejsce w turnieju wojewódzkim i reprezentując szkołę na Mistrzostwach Polski.

SABINA GAŁUSZKA - zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017 oraz 2017/2018. Reprezentowała szkołę w grach zespołowych, lekkiej atletyce. Największe sukcesy odnosiła w tenisie stołowym zajmując II i III miejsca w turnieju wojewódzkim LZS, I miejsce w turnieju powiatowym i strefowym oraz VI miejsce w turnieju wojewódzkim.Była medalistką w powiatowych zawodach l-a oraz w piłce ręcznej , koszykówce, siatkówce oraz w unihokeju. Jest rekordzistką szkoly w rzucie oszczepem.

JULIA LACHOWICZ - zwyciężczyni współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2018/2019. Reprezentowała szkołę w grach zespołowych, lekkiej atletyce. Największe sukcesy odnosiła w tenisie stołowym zajmując III miejsce w turnieju powiatowym i III miejsce w strefowym drużynowym turnieju.Była medalistką w powiatowych zawodach l-a oraz w piłce ręcznej , koszykówce i piłce nożnej .