Ułatwienia dostępu

Szczepienia dzieci

Szanowni Rodzice,

Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5 – 11 lat przeciw COVID – 19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech.

Od 14 grudnia 2021 r. rozpoczynają się szczepienia w grupie dzieci 5 – 11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka znajdują się na stronie Internetowej Ministerstwa Zdrowia:

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat - Szczepienie przeciwko COVID-19 - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat – podstawowe informacje - Szczepienie przeciwko COVID-19 - Portal Gov.pl (www.gov.pl).