Ułatwienia dostępu

Gminny Konkurs Przyrodniczy

W dniu 22 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Wójta Gminy Jeżów Sudecki. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań i dociekliwości poznawczej młodego człowieka w zakresie nauk przyrodniczych oraz wspieranie i promowanie uczniów zdolnych, ambitnych, wykazujących wyjątkowe zainteresowanie naukami przyrodniczymi - uczniów z pasją.
Swoją obecnością zaszczycił nas pan Artur Smolarek - wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Wójt Gminy: pan Edward Dudek.
Konkurs odbywał się pomiędzy szkołami z Czernicy, Siedlęcina i Jeżowa Sudeckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy siódmej: Joanna Pisarska, Olivia Sitek, Zofia Kaźmierowicz i Patryk Małkowski.
Każdy uczestnik konkursu miał do rozwiązania 28 zadań z przedmiotów: fizyka, chemia, biologia i geografia. Następnie drużyny miały do zaprezentowania swoją miejscowość, z których pochodzą oraz przedstawić doświadczenie fizyczne lub chemiczne.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Siedlęcina. Nasi uczniowie zajęli zaszczytne drugie miejsce i srebrny medal. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Czernicy. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody i medale, które wręczył pan Wójt. Dodatkowo, Wójt obiecał  dalsze wsparcie dla przyszłych edycji konkursu, co gwarantuje jego kontynuację i rozwój.
Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród konkursowych a w szczególności panu Wójtowi Gminy Jeżów Sudecki, Dyrektorom  poszczególnych szkół oraz Radom Rodziców.
Wszystkim uczestnikom Gminnego Konkursu Przyrodniczego dziękujemy i gratulujemy zwycięstwa. Już teraz zapraszamy do kolejnych edycji, które z pewnością będą równie inspirujące i pełne niezapomnianych wrażeń.


Bogumiła  Gnat