Ułatwienia dostępu

Bezpiecznych wakacji 2024

Wakacje dla dzieci, ale także dla ich rodziców to czas odpoczynku i dobrej zabawy. Aby dziecko przywiozło z wakacji wyłącznie dobre wspomnienia   należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i  najbliższych. Nie wpadajmy w panikę w każdej niebezpiecznej sytuacji lecz działajmy rozważnie i zdecydowanie. Zawsze należy pamiętać, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo.

Telefony alarmowe:

  • 112 NUMER ALARMOWY
  • 601 100 300 GOPR/TOPR lub za pomocą darmowej aplikacji RATUNEK 
  • 601 100 100 WOPR

Pomoc  wzywamy po ustaleniu stanu poszkodowanego i opatrzeniu obrażeń bezpośrednio zagrażających życiu, jak krwotok, czy wstrząs - można poświęcić na to 1 minutę. Jeśli jest to możliwe,  możemy poprosić o pomoc przechodnia lub świadka zdarzenia.

Przy zgłaszaniu wezwania należy podać (istotna kolejność):

  1. miejsce zdarzenia
  2. rodzaj zdarzenia (wypadek drogowy, wypadek w pracy, etc.)
  3. liczbę poszkodowanych
  4. stan poszkodowanych
  5. imię i nazwisko wzywającego pomocy
  6. numer telefonu, z którego dzwonimy