KOLEJNE WARSZTATY I WYKŁAD W KANS

21 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klas I - VI uczestniczyli w kolejnych warsztatach i wykładzie w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Byli z nami uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze, którzy od kilku lat mają swój Uniwersytet Dziecięcy Twórczy Odkrywcy. W ramach współpracy między placówkami możemy brać także udział w wykładach i warsztatach w KANS.  Zaczęło się od wykładu w sali seminaryjnej w bibliotece uczelni, który poprowadził p. Cezary Korba. Pod koniec wyjaśnił  jakie zajęcia warsztatowe odbędą się w grupach. Słuchacze zapoznali się z tajnikami pracy dziennikarzy radiowych i telewizyjnych oraz ze sprzętem używanym do produkcji medialnej, w tym nawet DJ. Każdy mógł stanąć przed kamerą, przed konsolą DJ, zasiąść przed mikrofonem  czy też za pulpitem realizatorskim. Było dużo śmiechu i zabawy. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty Młodego Dziennikarza. Warsztaty poprowadzili: p. Cezary Korba oraz studentki Sandra Guziak i Milena Wojciechowska.
Więcej informacji o Uniwersytecie Dziecięcym można uzyskać na Facebooku. Można go łatwo znaleźć wpisując  Uniwersytet Dziecięcy KANS.

Anna Szewczuk