Piknik malarski w KANS

SZCZĘŚCIE - CO TO JEST?
W środę 31 maja studenci Uniwersytetu Dziecięcego Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze, do którego w tym roku uczniowie z naszej placówki zostali zaproszeni, uczestniczyli w zaplanowanym dla nich przedsięwzięciu artystycznym. Zaczęło się od wykładu dr Grzegorza Wyczyńskiego Szczęście i wartości we współczesnym świecie, na który zaprosiła witając wszystkich prof. KANS dr Elżbieta Zieja. Po wysłuchaniu bardzo ciekawych treści i krótkiej, acz treściwej dyskusji, wszyscy udali się na błonia uczelni, gdzie przygotowane już były stanowiska twórcze. Plener oficjalnie został otwarty przez prof. KANS dr Beatę Teleżkę i prof. KANS dr Elżbietę Zieję oraz dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry p. Piotra Iwańca. Zadanie, solo lub w parze, polegało na przekazaniu w formie artystycznej wypowiedzi swojej interpretacji szczęścia. W tak zwanym międzyczasie uczniowie również mogli pograć w piłkę, potańczyć, czy też porozmawiać na różne tematy.  Moce twórcze zasiliły przygotowane dla nich kanapeczki i słodkie rogaliki. Pogoda dopisała. Całość prowadził p. Krzysztof Langer i p. Cezary Korba. W ramach działań odbył się także konkurs plastyczny, na którym wręczono nagrody i wyróżnienia.
I m. Joanna Pisarska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim
II m. Anna Politaj i Oliwia Żmigrodzka - Zespół Szkolno - Przedszkolny W Jeżowie Sudeckim
III m. Inga Sidorowicz i Jakub Kaniuk - SP 8
Wyróżnienia: Małgorzata Leśniak SP 8, Nadia Andruszko i Joanna Walczak - Zespół Szkolno - Przedszkolny, Pola Buzek i Aleksandra Matysiak- Zespół Szkolno - Przedszkolny, Maria Kaczmarczyk SP 8, Antoni Przybyłek i Miłosz Stańczyk SP 8, Michalina Szewczuwianiec SP 8,  Maciej Gruszczyk i Kryspin Łozowski SP 8, Julia Dupla i Silvia Martincova  SP8
Wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty Młodego Artysty. Dzień był pełen pozytywnych wrażeń.

Brawo!

Anna Szewczuk