Pasowanie na czytelnika 2023

31 stycznia 2023 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Uroczystość została  przygotowana i przeprowadzona przez nauczyciela biblioteki Małgorzatę Prugar.
    W pasowaniu wziął udział pan dyrektor Jacek Tyc. Dzieci podczas uroczystości dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki, jak je szanować. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności słuchania i czytania. Uczniowie klasy 4b  powitali w bibliotece swoich młodszych kolegów przedstawieniem ,,Piraci na Książkolandii’’. Prowadząca sprawdziła wiedzę dzieci dotyczącą  bajek i przedstawiła zasady szanowania książek. Nauczyciel zapoznał uczniów z regulaminem biblioteki w formie próśb książek. Skupione pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie 49 uczniów na czytelników. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Po raz pierwszy nasi uczniowie samodzielnie skorzystali ze szkolnej biblioteki jako ,,prawdziwi czytelnicy’’. Po takim spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się im z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, w którym uczniowie są zawsze mile widziani.
     Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki na pewno na długo pozostanie w pamięci dziecka.

Prugar Małgorzata