Prelekcja przedstawicieli KMP I w Jeleniej Górze o bezpieczństwie w czasie wakacji

7 czerwca 2022r. przedstawiciel KMP I w Jeleniej Górze przeprowadzili prelekcję w zakresie bezpieczeństwa w okresie wakacji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim celem profilaktyki prawidłowych, bezpiecznych zachowań oraz postaw wśród uczniów:

• Bezpieczne wakacje (zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówienie co należy zrobić gdy się zgubimy, przypomnienie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób, przestrzeżenie przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach).
  • Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w aspekcie agresji, przemocy i cyberprzemocy - odpowiedzialność karna nieletnich.
  • Odpowiedzialność karna nieletnich wobec zażywania substancji psychoaktywnych, środków odurzających i używek.
  • Roztropne i odpowiedzialne korzystanie z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz technologii informacyjno - komunikacyjnych.

Joanna Bagińska