Spotkanie z Policją

W dniu 28.09.2022 r. odbyło się spotkanie przedstawiciela policji, dzielnicowego mł. asp. Marcina Mazura z uczniami.

Celem spotkania była profilaktyka bezpieczeństwa. Podczas prelekcji przypomniano zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w szkole, omówiono ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w aspekcie agresji, przemocy i cyberprzemocy oraz odpowiedzialność karną nieletnich.

Zajęcia odbyły się trzech grupach wiekowych:

Klasy II-III, klasa I:

1. Bezpieczna droga do szkoły, bezpieczeństwo w szkole i w drodze ze szkoły.
  2. Bezpieczne korzystanie z przejść dla pieszych, poboczy i w środkach komunikacji.

Klasy VI-VIII:

3. Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w aspekcie agresji, przemocy i cyberprzemocy - odpowiedzialność karna nieletnich.

4. Odpowiedzialność karna nieletnich wobec zażywania substancji psychoaktywnych, środków odurzających i używek.

1. Roztropne, odpowiedzialne i prawidłowe wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Joanna Bagińska