Spotkanie rodziców ze specjalistą

W dniu 18.05.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim odbyła się pedagogizacja rodziców/opiekunów pt.: Wspomaganie zdrowia psychicznego dziecka w sytuacji narastającego lęku oraz złości. Praktyczne wskazówki jak uczyć dziecko radzenia sobie z trudnymi emocjami w sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych celem profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz wskazania roli rodziny jako środowiska oferującego dziecku wsparcie niezbędne dla zachowania dobrostanu na poziomie poznawczym, behawioralnym, emocjonalnym i społecznym.

Prelegentem była Pani Dorota Rzepczyńska, mgr pedagogiki specjalnej (specjalność - resocjalizacja), edukator w zakresie szkolenia dorosłych, trener treningu kontroli złości wg H.M. Kellner, certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji A. Goldsteina, terapeuta CBT, specjalista z zakresu strategii motywacyjnych.

Joanna Bagińska