Ułatwienia dostępu

Akcja – Sierociniec Pouponniere w Dakar

       Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim zorganizował zbiórkę materialną i rzeczową dla dzieci z sierocińca w Dakarze. Dakar znajduje się w Senegalu w zachodniej Afryce. Sierociniec „Pouponniere” przeznaczony jest dla dzieci porzuconych przez rodziców. Są tam sieroty i półsieroty, których matki zmarły przy porodzie, a także dzieci pochodzące z wiosek oddalonych od stolicy, gdzie biednie żyjące rodziny nie mają dostępu do mleka i jest im trudno zapewnić odpowiednie warunki przez pierwsze miesiące życia dziecka. Obecnie w sierocińcu jest ok. 80 podopiecznych.

We wrześniu SU przy współpracy i zaangażowaniu wychowawców klas, rodziców i uczniów zorganizował kiermasz ciast. Dochód z zakupu ciast  przeznaczono na zakup mleka w proszku i kaszek dla osieroconych dzieci. W październiku przeprowadzono Akcję „Podaruj Paluszaka” dochód z akcji przeznaczony został na opłacenie paczek. W czasie trwania akcji od końca września do połowy listopada, uczniowie i rodzice oraz wychowawcy klas ofiarowali mleko w proszku, kaszki mleczne i body.  Zebrano w sumie 15 kg kaszek w proszku, 16 kg mleka w proszku i 67 sztuk body dziecięcych. Dnia 6 grudnia 2021 wysłano dwie paczki do sierocińca. Koszt wysyłki dwóch paczek przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - zapłaciliśmy 844 zł.

 Z góry serdecznie dziękuję za życzliwość i wsparcie akcji: Dyrekcji szkoły, pani Teresie Budnickiej, panu Robertowi Królowi, Samorządowi Uczniowskiemu wychowawcom klas, rodzicom i uczniom, za okazanie BEZINTERESOWNEJ MIŁOŚCI dla osieroconych i porzuconych dzieci. Warto wspomnieć słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Wysiłek podejmowany ze względu na Jezusa dla osieroconych dzieci, przynosi owoce w życiu ofiarodawcy.

                                                                                                                                                                                                                            Agata Nidrych