Działalność Samorządu w I półroczu 2021/2022

Zadania i formy realizacji

1. Ogłoszenie kampanii wyborczej, prezentacja programów wyborczych.

Przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą SU została Wiktoria Kędziorek.

rok 2021

8-14 IX

15 IX

2. „Pchli Targ” (wymiana i sprzedaż rzeczy i zabawek). Impreza zorganizowana przy współpracy z Radą Rodziców w hali sportowej naszej szkoły. SU przydzielał miejsca wystawiennicze, pomagał w sprzedaży ciast, asystował w animacjach dla dzieci, konferansjerował, sprzątał salę.

18 IX

3. Spotkanie ukonstytuowanego Samorządu Uczniowskiego z Dyrektorem ZSP. Przedstawienie pomysłów i propozycji na nowy rok szkolny.

22 IX 2021r.

4. Dzień Chłopaka. (Życzenia i drobne upominki)

30 IX

5. „Święto Latawca” („Młodzi modelarze, lotnicy na start”). Pomoc w organizacji lokalnej, cyklicznej imprezy, organizowanej przez Modelarnię w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej. W wydarzeniu wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Opiekunowie SU zaangażowani byli w pomoc w robieniu latawcy (już kilka tygodni wcześniej, po godzinach swojej pracy) oraz byli członkami jury podczas zawodów.

2 X

6. Akcja „Lekki plecak”. Chętni uczniowie mogli zważyć swoje tornistry i plecaki i uzyskać informacje od członków SU o tym, czy jego waga jest prawidłowa i jak ewentualnie go odciążyć.

5-8 X

7. Dzień Edukacji Narodowej. Pomoc w organizacji programu artystycznego. Złożenie życzeń i wręczenie upominków (długopisów z cytatami). Przygotowanie stołu i pomoc w sprzątaniu po imprezie.

14 X

8. Sprzedaż maskotek. Dochód przeznaczony na sierociniec w Dakarze. Ponadto do 15 XI uczniowie przynosili również kaszki, mleko modyfikowane i body.

21 X

9. Akcja „Nie samą nauką żyje szkoła” - Dzień skarpetki nie do pary, połączony z konkursem na najładniejszą pacynkę, zrobioną ze skarpetki. Wszyscy, którzy. W tym dniu mieli na sobie dwie różne skarpetki mogli poczęstować się cukierkami, zakupionymi przez SU.

27 X

10. „Ciastolandia” (sprzedaż ciast przez SU) dochód przeznaczony na wysyłkę paczek do sierocińca w Dakarze oraz działalność samorządu.

11. Zorganizowanie sponsorów na choinki szkolne. Przystrojenie drzewek.

3 XII

12. Dzień Czapki Św. Mikołaja. Każdy uczeń, który miał na sobie czapkę św. Mikołaja nie był pytany i był zwolniony z niezapowiedzianych kartkówek.

6 XII

13. Akcja „Nie samą nauką żyje szkoła” - Dzień Bałwana.

13 XII

14. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” – akcja bożonarodzeniowa wspierająca chłopców z Zakładu Karnego w Jerzmanicach Zdrój. 9 osób otrzymało świąteczne prezenty (kosmetyki, skarpetki i słodycze) oraz imienny list.

16 XII

15. Kiermasz ciast. Zbiórka pluszaków (w ramach akcji „Razem dla Miśka”)

13 I 2022

Ponadto SU prowadzi całoroczne akcje:

• „Szczęśliwy numerek”
  • „Obudź w sobie anioła” - konkurs dla klas 4-8 na największy odsetek wzorowych zachowań w klasie.
  • „Czysta klasa” - konkurs na najbardziej uporządkowaną salę lekcyjną (klasa 6, 8a
    i 8b z uwagi na brak boksów w tychże klasach, które uczą się w budynku Eurocentrum).
  • „Czysty boks” - konkurs na najbardziej uporządkowany boks w szatni (klasy 1-7,
    z wyłączeniem klasy 6).
  • SU prowadzi również gazetkę ścienną na parterze szkoły.