Ułatwienia dostępu

Akcja - "Zrób porządek w szafie"

      

Rozpoczynamy w naszej szkole akcję pt. Zrób porządek w szafie, której organizatorem jest  Fundacja Ecotextil ze Skarżysko-Kamiennej. Przed szkołą stanął kontener, do którego będzie można wrzucać niepotrzebną odzież, tekstylia (zasłony, firany, pościel), zabawki i buty (związane w pary w reklamówce). Ważna informacja - nie mogą być wilgotne! (Regulamin akcji dostępny będzie na gazetce SU na parterze). Akcja potrwa do 16 kwietnia br. Szkoła, która zbierze najwięcej kilogramów otrzyma bon w wysokości 2000zł oraz zostanie zorganizowany na jej terenie piknik ekologiczny. Szkoły, które zajmą 2 i 3 miejsce będą mogły wskazać lokalną placówkę, do której zostanie przekazany sprzęt rehabilitacyjny. Dodatkowo zostanie nagrodzona szkoła, która będzie aktywnie relacjonowała zbiórkę na stronie lub profilu społecznościowym szkoły. Nagrody są mile widziane, ale nie najważniejsze, bo głównym celem akcji jest kształtowanie postaw proekologicznych (recykling, drugi obieg, lepsze wykorzystywanie zasobów) i  społecznych (wspieranie fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych, integracja, inspiracja do działania).

Zachęcamy do włączenia się w opisaną wyżej akcję!