Ułatwienia dostępu

Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII

W piątek 3 marca br. w Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim odbył się  Gminny Konkurs Recytatorski. Uczestników recytatorskich zmagań przywitał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pan Jacek Tyc, który wszystkim „konkursowiczom” życzył  sukcesów.
W konkursie wzięło udział 9 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Jeżów Sudecki, którzy recytowali wiersze w dwóch grupach wiekowych: kl. IV- VI oraz kl. VII-VIII.  Celem konkursu było szerzenie zamiłowania do poezji, kształtowanie wrażliwości na piękno słowa  i rozwijanie talentów aktorskich.  W tym roku uczniowie wybierali utwory o bardzo różnorodnej tematyce, były wiersze m. in.: Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta,  Ludwika Jerzego Kerna, Jana Brzechwy, Hanny Januszewskiej. Oceniając występy uczniów, jury brało pod uwagę opanowanie pamięciowe, dykcję, właściwy dobór repertuaru, ogólne wrażenie artystyczne oraz tempo mówienia.
Po wysłuchaniu wszystkich uczniów jury wyłoniło zwycięzców:
W kategorii kl. IV-VI:
I miejsce – Pola Buzek kl. IV – SP w Jeżowie Sudeckim
II miejsce – Szymon Berej kl. IV – SP w Siedlęcinie
III miejsce – Radosław Pietkiewicz kl. IV - SP w Siedlęcinie i Karolina Chmura kl. V – SP w Jeżowie Sudeckim
Wyróżnienia:  
Maja Kozłowska kl. VI – SP w Czernicy
Kacper Kucharski kl. IV – SP Jeżów Sudecki
W kategorii kl. VII-VIII:
I miejsce - Damian Łopatka kl. VIII  - SP w Siedlęcinie

Laureaci etapu gminnego wezmą udział w etapie powiatowym Konkursu Recytatorskiego  w ZSE-T Jeleniej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich!

Anetta Rosołowska