Uczę się bezpiecznie żyć

Już po raz osiemnasty odbył się konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć", który organizowany jest przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregion Nysa. Uczniowie z naszej szkoły rokrocznie uczestniczą w zmaganiach konkursowych na poszczególnych stacjach z zakresu wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin (pierwszej pomocy, ochrony środowiska, postępowania przeciwpożarowego, bezpieczeństwa nad wodą i w górach oraz zachowań prewencyjnych policji i strażników miejskich). Wachlarz zagadnień jest bardzo szeroki, który wymaga dużej wiedzy ze strony uczestników konkursu, chociaż czasami stres robi swoje. W tym roku  gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze a Aleksander Linkiewicz dzielnie reprezentował naszą szkołę.